Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Zkušební zařízení ZZ-10

 

Zkušební zařízení ZZ-10 je určeno pro kontrolu parametrů rádiové stanice RF-10 a jejího mobilního příslušenství (skříňka A, skříňka B) při provádění technického ošetření TO  1, TO 2 a při opravách.

ZZ-10 je určeno pro použití ve spojovacích dílnách a v mobilních dílnách. V naléhavých případech může být použito jako přenosné a umožňuje měření i v polních podmínkách.

Soupravu ZZ-10 tvoří tyto hlavní díly: vlastní mířící přístroj s možností vestavění baterie pro přenosné použití, kabely pro připojení na zdroje energie, kabely pro připojení a měření soupravy rádiové stanice, stručný návod pro měření a návod k obsluze a údržbě. Zařízení ZZ-10 obsluhuje 1 muž a přenášejí 2 muži.

ZZ-10 umožňuje měření u radiostanice RF-10 těchto parametrů: kontrola kanálu a vf výkonu vysílače při poklesu napájecího napětí, vf výkon při jmenovitém napětí, kmitočtová přesnost vysílače, kmitočet tónové signalizace, kmitočtová charakteristika vysílače, modulační citlivost a zdvih při zapnutém/vypnutém dynamickém omezovači, modulační citlivost na vstupu přenosu dat, kmitočtová charakteristika přijímače, citlivost přijímače, citlivost přijímače při přechodu z úsporného režimu na normální, napájecí proud rdst při příjmu, nf výkon přijímače, kontrolu mikrotelefonu (tlačítka, mikrofon, sluchátko) a dále kontrolu zdrojové skříně se zátěží.

 Na skříňce A umožňuje tato měření: výkon nf zesilovače, mikrofonní zesilovač, sluchátkový zesilovač, výstup pro telefonní linku, výstup dat pro rádiovou stanici.

U skříňky B to jsou: mikrofonní zesilovač, sluchátkový zesilovač.

 

Souprava ZZ-10

Čelní panel

Detail na čelní panel

Kabeláž k ZZ-10

Návod

ZZ-10 a příslušenství

Měření parametrů RF-10

Měření zdrojové skříně

Zátěž k měření zdrojových skříní

Měření skříňky A

Měření skříňky B

Zátěž a zdířkovnice

 

Tímto příspěvkem bych zároveň rád poděkoval přispěvovateli J. H. za zapůjčení tohoto zařízení k podrobnému zdokumentování.

 

 

 

ZPĚT